Menu

One Punch Man Animesi

one-punch-man-animesi-izle
Eskiden ne çok anime izlerdim. Animeleri yeni sezonlarını sabırsızlıkla bekler, var olan bölümlerini çerez gibi izlerdim.
Naruto, Bleach, One Peace falan derken binlerce bölüm anime izlemişim. Arada güzel çerezlik kısa animeler de izliyorum tabi. Belli bir zaman sonra animeler tad vermemeye başladı. Sanki sonsuz bir döngüdeymişler. Her bölüm aynı. Anime tutunca 800 bölüm çekilmesi için ana hikayeyi öyle bir bölüyorlar ki konusu kalmıyor animenin.

Neyse 9gag'te One Punch Man meme olmuş. Dedim bu nedir bi araştırayım. Arkadaşa sordum bana Sen One Punch Man animesi izle dedi, beğenirsin.
One Punch Man animesinin konusunu araştırdım ve çok şaşırdım. Diğer izlediğim hiç bir animeye benzemiyordu bu.
Alfabetik şehirler var ve sürekli kötü yaratıklar şehirleri falan altüst etmek için ortaya çıkıyorlar. One Punch Man abimiz ise bi noktada bir yaratıkla savaşıyor ve hobi olarak süper kahramanlık yapmaya kalkıyor. Bakın hobi olarak süper kahramanlık. Bu bile başlı başına animenin güzelliğini anlatıyor. Animelerde bitmek bilmeyen en havalı şeyi hobiye dönüştürüyor One Punch Man.

Ardından One Punch Man abimiz çok çalışıyor. Yıllarca çalışıyor. Gücünün kaynağının her gün koşmak ve şınav çekmek olduğunu anlıyoruz. O kadar çok çalışıyor ki sonunda kel kalıyor. One Punch Man abinin daha önce saçları vardı tabi. Çok çalışmaktan saçları dökülüyor. O derece çalışma bu.

One Punch Man animesinde sürekli süper kahramanlıkla dalga geçiliyor. İzledikçe bu benim çok hoşuma gitmeye başlıyor. Herhangi bir animede kahramanımız 10 bölüm dayak yiyip 11. bölümde arkadaşlarını hatırlayıp ona bir güç gelip karşısındaki yeniyor.
İşte genelde çoğu süper kahraman animesi böyle. Ama One Punch Man değil. Kahramanımız tek yumrukla daha dövüşün ilk dakikalarında rakibini yener ve yoluna devam eder.
Artık çok sıkılmıştır çünkü her düşmanlarını tek yumrukla yenmektedir.
Bakın burda bizi temsil ediyor. Artık o dünyadan sıkıldığını ve gerçek dövüş aradığını anlatıyor.

One Punch Man animesinde şimdilik pek bölüm yok. Animesini izledikten sonra mangasına baktım mangasıda gayet zevkli, tavsiye ederim. Mangasını okuyun.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.