Menu

Son Zamanlarda Artan Kötü Filmler

5 senedir sinemaya gitmiyordum. Neden mi. Gidecek film yoktuda ondan. Olanlarda zaten netflix o şu derken izliyordum evde rahatlıkla. Sinemada film izlemeyi bizim millet bilmiyor çünkü. Biliyorsa son jenerasyon bok gibi. Kızla gidip kıza yavşıcam diye sesli sesli filmi yorumlayan, ağzı dışında heryeri ile patlamış mısır yiyen, gülünmeyecek yerde eşşek gibi gülen.

Yok. Cidden gidilmez artık sinemada filme. Geçen sene Marvel iyi kaptırdı gidiyordu. Ironman ile canlandılar. Avengers ile zıplattılar. Adamlar piyasada küçük bir market olan süper kahraman filmlerini çoşturdular. Bende geçen sene işte. Civil War Hype olduğu zamanlarda. Dedim bi gideyim ne hype ettiler şu filmi diye. Yemin ediyorum kendimi sorguladım filmi izlerken. La sinema böyle bir yermiydi. Eee ben çok sıkıldım napıcam şimdi diye düşünüyordum. Eee normal evde film izlerken pause edip gider sıçarsın, kalkar bir yemek yersin. Oturursun tekrar başına kaldığın yerden devam edersin. Sinemada öyle değil işte. 5 senedir gitmeyince bir tuhaf oldum orda.

Herneyse filmi izledim, sonra dedimki kendime. Bu film iyimiydi yoksa çöp müydü?
Scooter ile eve giderken düşündüm bunu. Yok.. Bir bok anlamamıştım filmden. İnternetten bir daha göz atacaktım.
Açtım baktım tekrar izledim. Koca filmin 10 dakikası hoşuma gitti.
Gerisi tamamiyle çöp geldi gözüme.

Herneyse..

Bundan sonra etkinlik olsun diye arada sinemaya gitmeye başladım. X-Men'e gittim sonra.
Koca sinemada tek başıma izledim.
Osura osura izledim filmi.
Sinema 250 kişilik ve bomboş. Gece 22:30 seansı idi.
Belki o rahatlıkla filmden tatmin olmuş ayrıldım. Beğendim demedim bak. Tatmin oldum. Yani zamanıma yazık demedim.
Evde izler gibi koca salonda osura osura izlemiştim filmi...

Şimdi kilit noktası burası. Zincir burada kopuyor.

Now you see me 2 filmine gidim bi dedim. Neden mi? Başka film yokta ondan. Aslında var ama buna kızla giderim artık dedim. Gidip izlemeyim tek başıma.
Neyse girdim aldım biletimi. Üst katta Ekmek arası kanserimi yedim fastfoodcularda. Girdim salona. Birde mısırlı menü aldım. Biletin yanında ucuza geliyordu. Mısırım elimde izliyorum.

İlk 10. dakikada midem bulanmaya başladı. Dedim herhalde mısırın yağı kötü. Nası şartlarda yapıyorsa artık diye içimden geçirdim.
20. dakikada kramp girmeye başladı karnıma. Noluyoruz ekmek arası kanser mi dokundu acaba diye düşündüm. Artık kusma ihtiyacı duymaya başladım. İlk yarı bitsede tuvalete gitsek dedim.

İlk yarı bitti... Hemen tuvalete sigara-tuvalet ikilisini gidermek için koştum. İhtiyacımı giderip İkinci yarıya doğru giderken. Dedim bu nasıl film, ben bunu neden izliyorum. Bastım küfürü eve doğru yola koyuldum. Eve geldiğimde miğde arısından eser yoktu. Filmi artık nasıl sevmemişsem mideme vurmuş.

Sinema son zamanlarda gereksiz. Benim fikrim bu. Netflix falan varken, İnternet varken gidip 20 TL (burda böyle) para bayılmak çok aptallık geliyor bana. Ha eşin dostunla gidersin ama öyle la şu filmi gidip bi tek başıma izleyim diyorsan gitme.
Parana yazık. Yırt at o parayı. Bari 2 saatini çürütmezsin.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.