Menu

Telefonun Ekranındaki Çiziklerden Kurtulma Yolları

Telefonun Ekranındaki Çiziklerden Kurtulma Yolları
Telefonların ekranında bulunan minik kılcal çizikler herkesin canını sıkıyor. Bu yazıda deneyip başarılı bulduğum çizik giderici olarak herkesin evinde olan birşeyi anlatacağım.

Geçen gün yabancı bir haber sitesinde bu sorunla ilgili bir kaynak okudum. Telefonların ekranları ne yaparsak yapalım çizilebilirmiş. Kendi telefonumda ekran koruyucu cam var. Bu sorunla karşılaşmadım, kardeşimin telefonu camsız ve bayağı hor kullanır.
Ertesi gün telefonuna baktım. Ekranda çizik vardı ama ince çizikler vardı. İnce derken minik, kılcal çizikler. Bayağı dikkat etmek gerekiyordu görmek için. Her neyse...

Buna dedim gel şu çizikleri giderelim. Dedi çizik giderici kalem mi var sende. Yok dedim. Herkesin evinde olan birşey ile gidereceğiz.

Gittim diş macununu aldım. ve ekran silmek için hassas ekranı çizmeyecek bir bez buldum. Ekrana çok az nohut tanesinin yarısı kadar bir diş macunu sıktım ve dairesel oval hareketler ile hep aynı yöne doğru çok bastırmadan silmeye başladım. Telefonun ekranında çizikler bildiğiniz kayboldu. Ben bile emin olamamıştım diş macunu çizik mi giderir diye. Gideriyormuş demek. İyice telefonu temizledim ve eline verdim. Al dedim yepisyeni oldu ekranın. Sıfır çiziksiz.

Bu yöntemi denerken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var.
- Sileceğiniz bez telefonun ekranını çizmeyecek ve temiz olsun
- Bazı diş macunlarında tane tane ufak şeyler var. Bu tarz diş macunu kullanmayın, telefonunuzu çizebilir. Pürüzsüz olsun diş macunu
- Silerken çok bastırmayın
- Silerken dairesel hareketler ile silin ve elinizi kaldırmadan sürekli daire çizerek silin.
- Ekrana çok fazla diş macunu sıkmayın. Nohut tanesinin yarısı yeter. Çizik eğer az yerde ise bunun bile daha daha azını sıkın. Aynı şekilde diş macununu ilk ekrana sıkın beze değil.
- Sildikten sonra bi 10 dakika ekrana dokunmamaya çalışın.


Yorum Yapın 1 yorum

  1. inan bana peçete kullandım ama nedense hiç işe yaramadı

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.