Menu

Youtube'da İzlenmenizi Arttıracak 8 Önemli Şey

Youtube kanalınız var ve videolarınızın daha fazla izlenmesini istiyorsanız, size anlatacağım yollarla videolarınızın izlenme sayısını arttırabilir, kanalınıza abone kasabilirsiniz. Bu 8 yol ile Youtube'da videolarınızın izlenmenizi arttırın.

Dikkat çekici bir video resmi seçin.

Youtube'a video yüklerken dikkat çekici bir video resmi yükleyin. İnsanlar videolara tıklarken en çok resimlere dikkat ederler.

Video adını açıklayıcı ve dikkat çekici yapın.

Video adını dikkat çekici ve açıklayıcı olsun. "Şimdi Minecraft Oynuyoruz" değilde, "Berke ile Minecraftın Dibine Vuruyoruz" yada "Berke Bakın Minecraft'ta Ne Yaptı" olsun.

Mutlaka video açıklamasına videoyu açıklayıcı şeyler yazın.

Youtube'da video ararken en yükseklere çıkmak için önemli olan ilk kısım video başlığı sonrası ise video açıklamasıdır. Açıklamada video ile ilgili bilgiler verin.

Video etiketlerini unutmayın

Videoyu etiketlemek önemlidir. Etiketlerken gereksiz şeyler yazmayın. Videoyu anlatan şeyler yazın.

Videonuz kanalınıza özel bir oynama listesinde olsun

Youtube kanalınızda benzer diğer videolar varsa mutlaka playlist yani oynatma listesi oluşturun. Oyun videolarınızı videolardaki oyunlara göre playlistlerde tutabilirsiniz. Bu basit bilgi sizi youtube'da üst sıralara taşır.

Yorum yapmaya teşvik şeyler söyleyin

Herkes videolarda videoyu beğen, yok kanalıma abone ol der. Ama bu size pek fazla birşey kazandırmaz. Youtube da aramalarda üst sıralara çıkmak istiyorsanız video yorumları önemlidir. Videonuzda "kanalıma abone olmayı unutmayın" değilde "Eğer aklınızda bir soru, görüş varsa yorum olarak belirtmeyi unutmayın" deyin. Youtube aramalarda faydalı videoları üste çıkartır. Eğer bir video ne kadar yorum almışsa Youtube onu faydalı görür ve daha üst sıralara çıkartır.

Videolarda gereksiz-sıkıcı şeylerden kaçının

Videonuzu sonradan editliyorsanız gereksiz gördüğünüz yerleri mutlaka kesin. 6 dakikalık sıkıcı sahnelerle dolu bir video mu izlemek istersiniz yoksa 2 dakikalık her dakikası eğlenceli bir video mu?

Youtube kanalınıza özel bir Facebook sayfası açın

Facebook'tan kanalınıza izleyici çekmek istiyorsanız bir adet facebook kanalı açın ve yeni videolarınızı link olarak orada da paylaşın. Bu sayede hem fanlarızla facebook'ta da etkileşime geçersiniz hem de izleyici çekersiniz. Aynı şekilde twitter profilide açabilirsiniz.

Sık sık video paylaşmaya özen gösterin.

Videolarınızı sık sık paylaşın. Belli bir süre sonra Youtube tarafından güncel ve sürekli video paylaşan biri olarak görülüp videolarınız daha çok izlenmeye başlanacaktır. Burada kilit nokta çok video değil sık video. Yani hergün yada iki günde bir birşeyler paylaşın.

Yorum Yapın 1 yorum

  1. Ben youtube kanaliz için ins hesabı açtım

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.