Menu

League of Legends Hesabıma Başkası Giriyor - Çözümü

lol hesap çalınması, hesaba başkası giriyor
League of Legends - lol hesabı yada çarınıza başkası giriyor veya lol hesabınız çalındı ise yapmanız gerekenler basit. Öncelikle hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmadığınızdan emin olun. Hesabınızın bilgileri (çarınız) bilgisayarınızda bulunan bazı kötü amaçlı yazılımlar ile çalınmış olabilir. Bunun için önce sakin olup aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

League of Legends hesabınızın şifresini bilmiyorsanız

  1. LoL sitesine girerek önce şifremi unuttum ile şifrenizi alın.
  2. Şifreniz hesabınıza bağlı e-mail adresinize link ile gönderilir. Bu linke tıklayarak şifrenizi sıfırlarsınız.
  3. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki adımlara geçebilirsiniz.

League of Legends hesabın şifresini biliyorsanız

  1. Öncelikle bilgisayarımızda herhangi bir kötü yazılım, virüs olup olmadığını kontrol etmek antivirüs programı ile bilgisayarın tümünü taratın. Antivirüs programı kullanmıyorsanız ücretsiz antivirüs programları ile bu işi halledebilirsiniz.
  2. Ardından kullandığınız internet tarayıcısının geçmişini, şifreler ve çerezler ile temizliyoruz.
  3. Öncelikle e-mail adresinizin şifresini değiştirin. Şifrenizi değiştirirken büyük küçük harf, noktalama işareti ve sayı kullanın. Örnek : Bk?Lksop1k5 gibi bir şifre tahmin edilemez. Bu şifreyi mutlaka birkaç yere yazın ve kaydedin. (bilgisayarınızda yazmasın)
  4. E-mail şifremizi değiştirdikten sonra league of legends sitesine girip hesabımızın şifresini değiştiriyoruz. Aynı zaman da değiştirebilirseniz diğer tüm güvenlik sorularını da değiştirin.
  5. Bedava RP, kostüm gibi sitelere şifrenizi yazmayın. Mümkünse hesap sahibi olarak sadece şifrenizi siz bilin ve arkadaşlarınızla paylaşmayın.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.